شرایط وضوابط خرید و استفاده از فروشگاه شرکت اران بذر جوانه

از شما خواهشمندیم که این ضوابط و مقررات را با دقت کامل مطالعه بفرمایید زیرا استفاده از این وبسایت و یا خرید یکی از محصولات، نشان می‌دهد که شما قوانین ما را پذیرفته‌اید.

این وبسایت با دسترسی که به شما می دهد این فرصت را برای شما فراهم می‌نماید که از میان تعداد متنوعی از کالاها که برای فروش از طریق وبسایت فهرست‌بندی شده‌اند به جستجو و خرید بپردازید.

شما با ادامه استفاده از وبسایت و خدمات آن نشان می‌دهید که شرایط و ضوابط را پذیرفته‌اید هم‌چنین شما با کلیک کردن بر روی کادر قبول یا پذیرش شرایط و ضوابط که توسط این شرکت در این بخش قرار داده می‌شود موافقت خود را اعلام می‌نمایید.

نخستین گام برای دسترسی به وبسایت این است که به عنوان کاربر در سایت کشاورزی اران بذر ثبت نام نمایید

خرید محصولات و ضوابط بازگشت

شرکت جوانه اران بذر مغان با هدف جلب رضایت مشتری و به حداکثر رساندن تجربه مثبت خرید کاربران گرامی از ابتدای فرایند خرید تا پس از تحویل گرفتن کالا در کنار مشتریان خواهد بود و پاسخگوی کلیه مشکلات احتمالی در فرآیند تحویل کالاست. به همین منظور شرایطی در نظر گرفته شده است تا اگر نیاز باشد مشتریان گرامی بتوانند کالای خریداری شده را مرجوع نمایند. این شرایط مطابق قانون تجارت الکترونیک کشور، با در نظر گرفتن برخی ملاحظات بیشتر برای کاربران در راستای تحقق مشتری مداری تنظیم شده است. مرجوعی کالا در هر یک از حالتها به شکل زیر و طبق قواعد زیر مکان پذیر است:

حالت اول (تحقق یکی از شرایط زیر):

۱-کالا آسیب دیده باشد

۲-کالا غیراصل باشد(کالای تقلبی به جای برند اصلی ارسال شود) و غیر اصل بودن آن محرز شود

۳-کالای فرستاده شده مطابق مشخصات موجود روی سایت نباشد

در این حالت، مشتری باید حتما ابتدا ظرف مدت ۴۸ ساعت مشکل را به شماره پشتیبانی سایت اعلام نماید. در صورت اعلام مشکل، طی زمان مذکور، شرکت جوانه اران بذر موظف است ضمن عذرخواهی و دلجویی از مشتری از مشتری بخواهد تا کالا را حداکثر تا ۷ روز به آدرس پستی شرکت اران بذر برساند. دراین حالت هزینه حمل مرجوعی کالا به عهده شرکت است. همچنین مشتری میتواند درخواست عودت وجه نموده یا به همان میزان کالای دیگری خریداری نماید. در صورت خرید مجدد با هرمبلغی باز هم هزینه ارسال با شرکت خواهد بود.

(خرید با قیمت و حجم همکاری،‌ مشمول شرایط گفته شده نیست)

حالت دوم: مشتری کالا را به هر دلیلی نپسندد:

در این حالت مشتری ۷ روز فرصت دارد نسبت به مرجوعی کالا فقط و فقط در صورتی که شرایط زیر را داشته باشد اقدام نماید:

مد نظر داشته باشید که به دلیل شرایط خاص بذرها و حساسیت بالای شرایط نگه داری، کلیه بذرها از این حالت مستثنی بوده و بدون دلیل موجه قابلیت مرجوعی ندارند.

۱-شرایط کالا مشابه نو باشد یعنی: ظاهر آن کثیف نباشد و مشابه نو باشد، چیزی از روی آن کم نشده باشد، آسیب ندیده باشد.

۲-داخل بسته بندی به شکل صحیح و اولیه قرار گرفته باشد. کلیه پلمپ ها باز نشده باشد.

در این حالت هزینه حمل کالا هم هنگام مرجوعی و هم هنگام سفارش مجدد با مشتری خواهد بود.

روند تحویل کالا:

شما می‌پذیرید که خدمات ارسال کالا از طریق شرکت‌های ثالث نظیر پست، باربری و اتوبوس انجام می‌گردد

لذا در قبال هر گونه خسارت و یا آسیب و تاخیر در ارسال کالا در برابر کاربران مسئولیتی نخواهد داشت اما شرکت وظیفه خود می داند که جهت مشتری مداری از جانب خود پیگیری های لازم را انجام دهد.

در مواقعی که محصولی در طول خدمات ارسال و تحویل مفقود گردد و یا آسیب ببیند، شما می بایست بطور مستقیم با ارائه دهنده خدمات تماس بگیرید و درخواست غرامت دهید اما جهت همکاری بهتر ما را از این اتفاق مطلع سازید تا همکاری های لازم جهت تسهیل در روند کار انجام گردد.

کپی رایت و مالکیت معنوی

این شرکت تمامی حقوق و منافع مرتبط با وبسایت را برای خود محفوظ می داند نظیر نام کسب و کار، نام تجاری، نام و آدرس سایت، علامت تجاری و … و هیچ شخص حقیقی و حقوقی حق استفاده و کپی را نخواهد داشت.

حریم خصوصی

این شرکت حریم خصوصی شما را موضوعی جدی تلقی می‌کند و هر گونه اطلاعاتی که از طریق استفاده شما از برنامه و یا خدمات ارائه شده است را محرمانه تلقی می نماید.

آنچه شما دریافت می کنید:

این شرکت تمامی تلاش خود را می نماید که محصول دقیق و واضح در وبسایت نشان داده ‌شود هر چند که اندازه، رنگ و بسته بندی ممکن است با آنچه که در وبسایت نمایش داده شده، متفاوت باشد اما تا جایی که مقدور است سعی می کنیم تصویر و رنگ محصولات را دقیق نشان دهیم

دقت بفرمایید این شرکت مسئولیتی در قبال موارد زیر نخواهد داشت:

1-قیمت محصولات و خدمات
شرکت می تواند بدون اطلاع رسانی قبلی می‌تواند قیمت ها را تغییر دهد و در این مورد وبسایت مسئولیتی در برابر کاربران نخواهد داشت.

2- امکان تغییر یا قطع سرویس
قطع شدن سرویس از سمت سرور در هر زمانی بدون اطلاع رسانی قبلی امکان پذیر است لذا در این مورد که به ضرر وب سایت می باشد وبسایت مسئولیتی در برابر کاربران نخواهد داشت.

3-لینک‌های ثالث موجود
در این وبسایت ممکن است از طریق لینکی شما را به سایت‌هایی هدایت کند که به این شرکت وابسته نیستند. ما این سایت‌ها را تضمین نمی‌کنیم و هیچ مسئولیتی در قبال این سایت‌ها در برابر کاربران نداریم. هم‌چنین مسئول ضرر و خسارتی که به واسطه استفاده از محصولات، خدمات و یا سایت‌های ثالت وارد می‌شود هم نیستیم.

4- ممکن است اطلاعاتی در وبسایت و یا در خدمات وجود داشته باشد که همراه با خطاها و اشتباهاتی باشد و یا اینکه اشکالاتی مرتبط یا توضیحات محصولات و یا در قسمت درخواست‌ها وجود داشته باشد این حق برای ما محفوظ است که این اشتباهات و اشکالات را با تذکر شما و یا مشاهده همکاران برطرف نموده و این موارد را تغییر داده و بروزرسانی کنیم و حتی ممکن است درخواستی را به جهت وجود این اشکالات بدون اطلاع قبلی شما رد کنیم و

توجه . کاربران این حق را دارند که کالا را مرجوع کنند که در این صورت هزینه ی مرجوع کردن کالا به عهده ی کاربران است و مبلغ پرداخت شده بابت ارسال که در فاکتور به عنوان هزینه ی پست قید شده است به هیچ عنوان قابل برگشت نیست. ضمنا پول پرداختی بابت کالا پس از رسیدن کالا به دست مدیران قابل برگشت است. وبسایت اران بذر این حق را دارد که از قبول مرجوع کردن کالاهای آسیب دیده، باز شده، کار کرده، پاره شده، کثیف، و له شده ممناعت کند.

تضمین کیفیت

وبسایت اران بذر تضمین میکند که تمامی کالاهای مندرج در این وبسایت اصل باشد.
وبسایت اران بذر تضمین میکند که در ارسال کالا ها نهایت دقت را داشته باشد تا خسارتی به سفارشات شما وارد نگردد. مسئولیت وبسایت اران بذر در قبال خسارات وارده به محصولات سفارش داده شده تا زمان تحویل به مامور اداره ی پست یا شرکت های خصوصی پستی می باشد

خرید بذر

خرید بذر از فروشگاه اینترنتی اران بذر به منزله قبول قرارداد ما بین وبسایت اران بذر و خریدار بذر است که این قرارداد به شرح زیر است:

بند اول:

کلیه بذر هایی که در وبسایت اران بذر قرار داده شده اند دارای تاییده ی معتبر از موسسه کنترل و گواهی بذر است. بنابراین فروشگاه اینترنتی اران بذر هیچ گونه مسئولیتی در قبال سبز نشدن بذر ها با توجه به شرایط مختلف از جمله عمق کاشت، شرایط جوی، نوسانات درجه حرارت، سرما و گرما، آب و زمین کشاورزی و غیره ندارد و این وبسایت هیچ گونه مسئولیتی در قبال خسارات وارد شده بر اثر سبز نشدن بذر ها را بر عهده ندارد بجز مورد انجام آزمایش سبزینگی آن هم پس از تحویل بذر که در بند دوم توضیح داده میشود.

بند دوم

با توجه به حساسیت بذور در نحوه نگهداری ، خریدار می بایست پس از دریافت بذر تعداد 10 الی 100 عدد بذر خریداری شده را در دستمال نمدار با شرایط مطلوب مورد آزمایش سبزینگی قرار دهد. چنانچه جواب این آزمایش سبزینگی مثبت نباشد و بذور سبز نکند بدون باز کردن ما بقی بسته ها می تواند بذور را برگشت داده و پول خود را دریافت کند.
قابل ذکر است که فرصت برگشت بذور طبق قانون تجارت الکترونیک حداکثر 7 روز است و پس از این تاریخ هیچ مسئولیتی متوجه فروشگاه اینترنتی اران بذر نبوده و غیر قابل پیگیری می باشد.

بند سوم

دانش تطابق بذر با شرایط آب و هوایی بر عهده ی خود خریدار است و وبسایت اران بذر به عنوان فروشنده هیچ گونه مسئولیتی در قبال عدم تطابق بذر با شرایط جوی منطقه ی کاشت ندارد. لذا به کشاورزان و خریداران توصیه میشود بذر هایی که شناخت از آن ندارند را ابتدا در سطح کوچک تری کشت کنند تا از تطابق بذور با منطقه خود اطمینان حاصل شود.

بند چهارم

در نهایت خریدار با علم و اطلاع از موارد فوق الذکر هیچ گونه شکایتی در زمینه کمیت و کیفیت بار و بوته رقم خریداری شده را نخواهد داشت و حق هرگونه شکایت بر علیه فروشنده، شرکت وارد کننده و شرکت تولید کننده را از خود سلب می نماید.

قوانین و مقررات فروشگاه اینترنتی اران بذر جوانه مغان

با مطالعه ی قوانین فروشگاه اینترنتی شرکت جوانه اران بذر مغان از احقاق خود و وبسایت اران بذر برای تعامل بهتر و خدمات بهتر در بازار الکترونیک با خبر شود:

ایجاد حساب کاربری و خرید در اران بذر به منزله ی قبول کلیه شرایط و قوانین فروشگاه اینترنتی شرکت جوانه اران بذر از سوی کاربران گرامی است. قوانین در این صفحه جایگزین تمامی توافقات قبلی است.
کلیه فعالیت های این وبسایت در چهارچوب قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از مصرف کننده است. متعاقبا کاربران فروشگاه اران بذر نیز موظف به رعایت نکات و قوانینی هستند که در همین صفحه به تمامی آنها اشاره شده است. چنانچه هرگونه تغییری در رویه و قوانین شرکت اران بذر ایجاد شود، در این صفحه مندرج می گردد.

کاربر:

کاربر فردی است که از طریق ثبت نام در وبسایت شرکت اران بذر دارای پنل مخصوص است و می تواند از امکانات این وبسایت استفاده کند. وبسایت شرکت اران بذر با احترام به تمامی کاربران، خود را متعهد میداند که حریم شخصی کاربران را رعایت کرده و از هرگونه خرید و فروش اطلاعات کاربران تا حد توان جلوگیری به عمل بیاورد.

قانون کپی رایت

کلیه مطالب در وبسایت اران بذر که در دست رس عموم قرار گرفته است از جمله مقالات، لوگوها، علامت های تجاری، متن، توضیحات، گرافیک، آرم، تصاویر و کلیه محتوای تولید شده در این وبسایت به عنوان دارایی های وبسایت اران بذر دانسته شده و جزء اموال شخصی این وبسایت محسوب میشود. بنابراین هرگونه کپی برداری از این اموال بدون کسب اجازه خلاف محسوب شده و وبسایت اران بذر این حق را برای خود محفوظ می داند که بتواند از طریق مراجع قضایی کلیه ی تخلفات رخ داده را پیگیری کند.

ثبت سفارشات و ارسال کالا

کاربران وبسایت اران بذر میتوانند در تمامی روزهای هفته و در تمام 24 ساعت روز سفارشات خود را ثبت کنند. بررسی سفارشات انجام شده از طریق کاربران در طول روز کاری و ساعات اداری صورت میگیرد.
کلیه سفارشاتی که در وبسایت اران بذر ثبت میگردد از طریق پیامک به کاربر و به مدیر فروش اطلاع داده می گردد سپس سفارش مشتریان وارد پروسه ی ارسال قرار میگیرد و کاربران میتوانند از طریق پنل کاربری مرحله به مرحله ی سفارش خود را پیگیری کنند.
وبسایت اران بذر به دو صورت پرداخت در محل (COD) و پرداخت آنلاین سفارشات مشتریان را ثبت میکند. مشتریانی که سفارشاتشان از طریق پرداخت در محل باشد 3 درصد افزایش در کل فاکتور خواهند داشت. مشتریانی که از طریق پرداخت در محل اقدام به ثبت سفارش بکنند مبلغ فاکتور را باید به مامور پست پس از تحویل کالا پرداخت نمایند. تمامی حقوق وبسایت اران بذر در زمینه ی سفارشات COD بر اساس قوانین تجارت الکترونیک جمهوری اسلامی ایران خواهد بود.
قروشگاه اینترنتی اران بذر این حق را دارد تا با توجه به شرایط موجودی کالا و تغییر قیمت های ناگهانی ارسال سفارشات را به تاخیر بیاندازد و یا سفارشات را لغو کند و در صورت لغو سفارش موظف است نسبت به برگشت تمام وجه به مشتری اقدام کند.

وضعیت فاکتور میتواند در پنل کاربران به شرح زیر باشد

1:  در انتظار پرداخت: زمانی که شما فاکتور را ایجاد کرده اید اما پرداخت انجام نشده است. در این صورت فاکتور شما وارد فرایند ارسال نخواهد شد تا شما فاکتور خود را پرداخت کنید.
2: در حال آماده سازی: فاکتور شما پرداخت شده و مدیران در حال آماده سازی و بسته بندی سفارش شما هستند
3: آماده ارسال: فاکتور شما آماده و بسته بندی شده و فروشگاه اران بذر آماده ی ارسال محصولات شما است.
4: ارسال شده: سفارش شما تحویل مامور پست گردیده و شما به زودی بسته ی خود را تحویل خواهید گرفت
5: تحویل شده: شما بسته ی خود را از طریق پست تحویل گرفته اید
6: انصراف از خرید: اگر به هر دلیلی شما از فاکتور ایجاد کرده توسط خودتان منصرف شوید گزینه ی انصراف از خرید در پنل شما ظاهر میگردد. پرداخت نکردن فاکتور توسط کاربران در مدت 5 روز کاری ارسال شود

فاکتور صادر شده در سایت شرکت اران بذر شامل کالاهای انتخاب شده و مبلغ پستی در نظر گرفته شده می باشد. مبلغ ها در سایت شرکت اران بذر با توجه به آخرین به روز رسانی شرکتهای تولیدی یا تجاری است.

ارسال

اگر سفارش مشتریان تا قبل از ساعت 12 ظهر باشد ارسال و آماده سازی سفارشات مشتریان در همان روز انجام خواهد شد در غیر این صورت شروع مراحل ارسال کالا از روز کاری بعد آغاز خواهد شد. تحویل کالا با توجه به محل زندگی کاربران متفاوت و ما بین 1 تا 5 روز کاری خواهد بود.
نکته: به دلیل محدودیت موجود در اداره پست برای ارسال کالاهای مایع فروشگاه این حق را داراست که تمامی محصولات مایع را به وسیله پست های خصوصی یا باربری ارسال نماید در این صورت پیگیری و تحویل کالا به دست مشتری به وسیله ی خریدار باید انجام بگیرد.
شرایط مرجوع کردن کالا
تمامی کاربران وبسایت اران بذر این حق را دارا خواهند بود که سفارشات خود را قبل از ارسال کالا لغو کنند در این صورت هیچ گونه هزینه ای از آنها کسر نخواهد شد و مبلغ آنها بدون هیچ گونه کسری به حساب آنها در مدت زمانی 24 ساعت برگشت داده خواهد شد. چنانچه کالا ارسال شده باشد یا تحویل داده شده باشد

شرایط خاص در نمونه قرارداد فروش بذر

خریدار و فروشنده می‌توانند شروط خاص خود برای انجام معامله را در این بخش از قرارداد بنویسند. در ادامه به مواردی از این شروط اشاره می‌کنیم:

متن قرارداد فروش بذر باید واضح و صریح نوشته شود و نباید ابهامی در آن باشد که طرفین متوجه آن نشوند.

طرفین باید با قصد و رضایت خود اقدام به فروش یا خرید بذرها کنند و نباید اجبار و تهدیدی باشد.

اگر بذرها در مالکیت مشاع باشد، فروشنده صرفا سهمی که مالک آن است را می‌تواند بفروشد و برای بخش دیگر سهم باید رضایت مالک دیگر آن نیز باشد. حتی اگر بذرها به صورت کامل هم تحویل داده شده باشد، مالک مشاع می‌تواند شکایت کند و آن را پس بگیرد. معامله بخشی از مال که در مالکیت شخص نباشد، بی اثر است.

خریدار در لحظه تحویل بذرها باید سلامت و صحت آن را بررسی کند و اگر عیبی یا ایرادی در محصول است به فروشنده خبر داده و بار را مرجوع کند. بعد از تحویل دادن بذرها تمامی مسئولیت‌های آن به عهده خریدار است.

خریدار می‌تواند بازه زمانی مشخصی را برای بررسی صحت محصول درخواست کند و به نوعی زمانی را برای بررسی کیفیت بذرها در اختیار داشته باشد تا بتواند در صورت معیوب بودن، محصول را مرجوع کند.

فروشنده تا قبل از تحویل بذرها، مسئولیت نگهداری، محافظت و رسیدگی به بذرها را به عهده دارد و بعد از تحویل بذرها به خریدار، تمامی مسئولیت‌ها به خریدار واگذار می‌شود.